EC vezetőképesség mérése - minden, amit tudnia kell

Mi az az EC?

Az EC az elektromos vezetőképesség rövidítése, ami egy vizes oldat elektromos áram vezetőképességének mértéke. Ezt úgy mérik, hogy egy kis elektromos áramot vezetnek két szonda között, amelyek 1 cm távolságra vannak egymástól. Az EC, ahogy ismert, gyorsabban áramlik, ha az oldatban nagyobb mennyiségű só van. A mikroprocesszoros technológia az elektromos vezetőképesség mértékét mikrosiemensre vagy millisiemensre méretezi.

Mire van szükségem a vezetőképesség méréséhez?

A vezetőképesség számos iparágban fontos, különösen a hidroponikában. A tiszta víz nem vezeti az áramot. A tápanyagoldatok tele vannak szennyeződésekkel az elektromosan töltött tápanyagionok miatt. A vezetőképesség mérése lehetővé teszi a tápoldat erejének szabályozását. A gyenge oldat azt jelenti, hogy a növényekből hiányoznak a növekedéshez szükséges kulcselemek. Az alacsony mérési érték azt jelenti, hogy tápanyagokat kell hozzáadni az oldathoz. A magas mérési érték gyökérégést okozhat. Vizet kell hozzáadni, hogy hígítsa a tápoldatot. A vezetőképesség-mérő lehetővé teszi, hogy adatok alapján, ne pedig becslések alapján dolgozzon.

Az mg/l és ppm mérések ugyanazok?

Első pillantásra úgy tűnik, hogy két nagyon különböző mérési forma, de ez nem így van. Mindkét esetben arányokról van szó, és hogy megértsük, hogyan viszonyulnak egymáshoz, a legegyszerűbb a ppm vagy részecskék per millió értékből kiindulni.

  • Például, ha a tengervíz sótartalmát szeretné meghatározni, és 35 000 ppm értéket kap, ez egyszerűen azt jelenti, hogy minden millió vízrészecskére 35 000 sórészecske jut.

Mi a helyzet az mg/l-rel? Egy liter víz (ami egy metrikus térfogat- vagy kapacitásmérték) súlya 1 kilogramm. Ez 1000 gramm.

  • Számunkra a 35 000 milligramm per liter ugyanaz a mérték, mint a 35 000 részecske per millió. Mindkét mérték azt mutatja, hogy hány részecske (milligramm) van jelen minden millió részecskében (liter).

Valójában, hogy ezek a mérések teljesen megegyezzenek, tiszta vízzel, standard hőmérsékleten és nyomáson kell elvégezni őket. A legtöbb mérőeszköz tartalmaz automatikus hőmérséklet-kompenzációs (ATC) funkciót, amely korrigálja ezt a különbséget.

Kalibrálnom kell az EC-mérőmet?

Minden EC-elektródát befolyásol a maradványlerakódás és az idő múlása, ezért kalibrálni kell őket a pontosság megőrzése érdekében. Az összes EC-mérő és tesztelő gyártója ajánlja saját specifikus kalibráló oldatuk használatát.

Hogyan befolyásolja a hőmérséklet az EC-t?

Az optimális üzemi hőmérséklet 25°C. Kis mértékű pontosságromlás figyelhető meg 13°C és 29°C között. Azért, hogy a lehető legpontosabb mérést érje el, sok EC-mérőeszköz beépített automatikus hőmérséklet-kompenzációval (ATC) rendelkezik.

Hogyan tároljam az EC-szondámat?

Az EC- vagy TDS-mérőt ne tárolja semmilyen oldatban. Az EC- vagy TDS-egység használata után öblítse le a szondát csapvízben vagy szappanos vízben, hogy semlegesítse a tesztelt savas oldatot.

További információkért és termékekért látogasson el a mérőeszközök kategóriába.